Toruń Space Labs

Na mapie Torunia powstaje nowy obiekt, który tworzony jest z myślą o małych i średnich firmach z branży innowacyjnych technologii, które potrzebują do rozwoju nowoczesnych powierzchni biurowych, ale również specjalistycznych laboratoriów, przestrzeni badawczych i eksperymentalnych.

Projekt ma na celu ulepszanie warunków dla rozwoju i zwiększania konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw poprzez utworzenie wojewódzkiej infrastruktury biznesowej, która będzie unikatowa na swoją skalę.

Toruń Space Labs to przestrzeń, która będzie składała się z pomieszczeń badawczych wyposażonych w nowoczesne zaplecze technologiczne oraz multimedialne sale demonstracyjne, które pozwolą na prowadzenie zaawansowanych badań przemysłowych i prac rozwojowych. Dzięki umiejscowieniu wszystkich tych elementów w jednym miejscu, naukowcy i przedsiębiorcy będą mieli możliwość prowadzenia badań wytrzymałości materiałów, korzystania z technologii druku 3D oraz telemedycyny, a także testowania swoich innowacyjnych pomysłów. Stworzy to również okazję do kreatywnej wymiany pomysłów, wiedzy oraz doświadczeń.

Toruńskie Laboratorium Biznesu to gałąź naszej firmy, która jest Liderem Projektu. Realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez udziału spółki miejskiej Urbitor (Partnera Projektu) oraz przyszłego operatora infrastruktury TSL – Fundację Przedsiębiorczy Toruń. Jesteśmy wdzięczni za możliwość wspólnej realizacji tego projektu!

Skip to content