Jak otrzymać poręczenie

TFPK

Przedsiębiorcy, którzy chcą wnioskować w instytucjach finansowych o kredyt z pewnością zastanawiają się nad odpowiednim zabezpieczeniem w TFPK. Jak otrzymać poręczenie? Cały proces jest niezwykle prosty i przejrzysty. Podczas starania się o pożyczkę w banku, należy zapytać o odpowiedni formularz. Wówczas wszystkie potrzebne dokumenty zostaną do nas wysłane, za Twoją zgodą, przez podmiot, w którym ubiegasz się o środki.

Sprawę możesz również załatwić elektroniczne lub w siedzibie Funduszu. Wymagane dokumenty finansowe oraz założycielskie należy dołączyć do wniosku. Decyzja zapadnie jeszcze przed rozpoczęciem finansowania. Poręczenie w TFPK niweluje ryzyko. Dobrze wiedzieć, jak je otrzymać, by móc bez przeszkód cieszyć się kredytem.

TFPK to doświadczona organizacja non-profit. Od wielu lat pomagamy przedsiębiorcom w Toruniu i województwie kujawsko-pomorskim. Nasi pracownicy to profesjonaliści, którzy w razie potrzeby pomogą wypełnić wniosek o poręczenie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

1

Złóż wniosek o kredyt/pożyczkę/leasing/dotację w instytucji finansowej współpracującej z nami i zapytaj o możliwość zabezpieczenia w formie poręczenia TFPK

2

Wniosek o poręczenie TFPK możesz złożyć w swoim banku/firmie leasingowej/funduszu pożyczkowym/PUP. Wniosek można także złożyć bezpośrednio w siedzibie Funduszu lub przesłać w formie elektronicznej

3

Instytucja finansowa, za Twoją zgodą, przekaże nam wszystkie potrzebne dokumenty

4

Decyzję o udzieleniu poręczenia otrzymasz przed uruchomieniem finansowania

5

Umowę o udzielenie poręczenia możesz podpisać w naszej siedzibie lub bezpośrednio w instytucji finansującej Twój biznes

Wymagane dokumenty

Ubiegając się o poręczenie TFPK pamiętaj o konieczności złożenia wniosku o udzielenie poręczenia wraz z oświadczeniami.

Do wniosku o poręczenie należy dołączyć dokumenty finansowe i założycielskie firmy (takie same które składasz w instytucji finansowej).

Wnioski różnią się między sobą w zależności od rodzaju poręczenia, natomiast oświadczenia są jednakowe dla wszystkich wniosków.

W razie trudności z wypełnieniem dokumentów poproś o pomoc pracownika instytucji finansowej.

Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych
Skip to content